Technical details for 45W charger
| Compatible Laptop Brand | ASUS |
| Condition | Brand New |
| Certifications | RCM, SAA, FCC, CE, RoHs |
| Output Voltage | 19 V |
| Output Current | 2.37 A |
| Output Power | 45 W |
| Tip Size (external & internal diameter) | 3.0*1.1 mm |
| Input Voltage | AU Standard AC 100 V – 240 V |
| Input Frequency | AU Standard 50 Hz – 60 Hz |
| Short Circuit Protection (SCP) | Yes |
| Over Voltage Protection (OVP) | Yes |
| Over Current Protection (OCP) | Yes |
| Warranty | 1 Year From Purchase |
Compatible charger part numbers
Asus: ADP-45AW | ADP-45AW A | ADP-65AW A | ADP 45AW | ADP 45AW A | ADP65AW A | N45W-01 | N45W 01
Asus: 0A001-00230000 | 0A001-00230000-0A200-00021000 | 0A001-00230000-0A200-00021900 | 0A001-00230100 | 0A001-00230200 | 0A001-00230300 | 0A001-00231200 | 0A001-00232200 | 0A001-00233500 | 0A200-00021900 | 90-XB34N0PW00000Y | 90-XB3NN0PW00010Y
Compatible laptop models
Asus Chromebook: C200 | C200M | C200MA | C200MA-DS01 | c200sa | C300 | C300M | C300MA | C300MA-BBCLN10 | C300MA-BBCLN12 | C300MA-DB01 | C300MA-DH01 | C300MA-DH02 | C300SA | C301SA
Asus EeeBook: E402MA | E402MA-EH01 | E402S | E402SA | R416NA | R416NA-FA014T | R416NA-FA081T | R416NA-FA093T | R416NA-FA122T | R416NA-GA015T
Asus Transformer: T300 CHI
Asus Transformer Book: T200TA | T300FA | T300FA-DH12 | T300FA-DH12T-CA | T300FA-FE001H
Asus Vivobook: D553M | d553ma | d553sa | j200t | j200ta | K553MA | k553sa | Q302LA | q302lab | q302ld | q302lj | Q302U | Q302UA | Q302UA-BHI5T20 | Q303UA
Asus Zenbook Ultrabook: UX21 | UX21E | UX21E-DH52 | UX21E-DH71 | UX21E-KX004V | UX31 | UX31E | UX31E-081A2677M | UX31E-DH52 | UX31E-DH53 | UX31E-DH72 | UX31E-RSL8 | UX31E-RY003V | UX31E-RY009V | UX31E-RY012V | UX31E-XH51 | UX31LA | UX52VS



















